4-5 lipca 2024
Zawsze tam, gdzie nauka spotyka się z praktyką!

Zawsze tam, gdzie nauka spotyka się z praktyką!

Międzynarodowa Konferencja Drobiarska „Profilaktyka oraz immunoprofilaktyka w stadach drobiu – teraźniejszość i przyszłość”, zorganizowana przez Wydział Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Zakład Chorób Drobiu – Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach oraz Sekcję Fizjologii i Patologii Ptaków Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, zakończyła się ogromnym sukcesem!

Wspaniałe wykłady, inspirujące dyskusje i nieocenione doświadczenia sprawiły, że tegoroczna konferencja pozostanie na długo w naszej pamięci. Była to nie tylko doskonała okazja do zdobycia najnowszej wiedzy, ale także do wymiany doświadczeń z ekspertami i praktykami z branży drobiarskiej.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład Dyrektora ds. Szczepionek, Udi Ashasha, pt: „Sposób działania Phivax BD-1 – żywej szczepionki na chorobę Gumboro”. Jego prelekcja spotkała się z entuzjastycznym odbiorem i wywołała ciekawą dyskusję wśród uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz zaangażowanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, gdzie znów będziemy mogli połączyć naukę z praktyką, tworząc przyszłość drobiarstwa.

Razem tworzymy przyszłość drobiarstwa!

Publikacja TYLKO dla lekarzy weterynarii:
Wersja w języku polskim: Immunizacja i odpowiedź organizmu gospodarza na szczepienie MB-1 – żywą szczepionką przeciwko zakaźnemu zapaleniu torby Fabrycjusza do stosowania w wylęgarni
Oryginał w języku angielskim: Immunization and Host Responses to MB-1, a Live Hatchery Vaccine against Infectious Bursal Disease