-
Profilaktyka – w tym produkty biologiczne jak szczepionki – stają się dominującym trendem w medycynie weterynaryjnej.
Lek. Wet. Paweł StaneckiNiepewność, to chyba słowo najlepiej oddające odczucia dotyczące perspektyw rozwoju produkcji zwierzęcej w Polsce, Europie i na świecie w 2021 roku.
Ptasia grypa (H5N8), Afrykański Pomór Świń (ASF) oraz ograniczenia konsumpcyjne związane z Covid-19 – uderzając w produkcję i spożycie mięsa – pogłębiły dysproporcję w dynamice wzrostu segmentu rynku farmaceutycznego na niekorzyść segmentu zwierząt produkcyjnych.
-
Iniekcja in ovo – nowoczesna technologia biomanipulacji zarodków kurzych i przyszłość profilaktyki
Lek. Wet. Wojciech HodorowiczW epoce bardzo szybkiego rozwoju biotechnologii coraz szerszego znaczenia nabiera metoda iniekcji in ovo, pozwalająca na ingerencję w rozwój ptaka jeszcze na etapie jego embriogenezy.
Technologia ta opracowana w latach 90-tych XX wieku i do niedawna była kojarzona wyłącznie z dojajowym podawaniem szczepionek, głównie przeciwko chorobom: Mareka, Gumboro, Newcastle i ILT.
-
System pHi-Tech przełomowe narzędzie do szczepienia drobiu
Lek. Wet. Joanna MuranowskaJak prawidłowe podanie szczepionki wpływa na poprawę ochrony zdrowia ptaków?
Jakościowe szczepienia drobiu w połączeniu z optymalnym żywieniem i właściwą bioasekuracją, czyli zachowaniem szczególnej ostrożności i odpowiednich środków, prowadzą do zminimalizowania ryzyka rozprzestrzenienia wirusów chorób zakaźnych drobiu i stanowią przepis na prawidłowy chów zwierząt.
-
Co robić aby chronić stada i jak zaplanować system bioasekuracji?
Lek. Wet. Jacek ChaczyńskiBioasekuracja – strategiczny element hodowli każdego świadomego producenta drobiu. To absolutny standard, inwestycja w bezpieczeństwo i jakość nowoczesnej hodowli. Wyznacznik od którego odstąpić nie można.
Kluczowym czynnikiem sukcesu we wdrażaniu bioasekuracji jest aktywny sposób zarządzania i planowania. Myślenia o stadzie jak o jednym dużym wrażliwym organizmie.